• 52. ročník krajskej súťaže žiakov stredných škôl v SIP - Poprad

SIP_2018.docx​​​​​​​

• Dôležitý oznam pre študentov tretieho ročníka

Začiatkom marca, po jarných prázdninách,  sa bude konať výber študentov 3. ročníka na prax do Budapešti v rámci programu Erasmus+, ktorá sa uskutoční v mesiaci máj 2017. Prosíme záujemcov, aby seriózne zvážili svoje vedomosti a znalosti z odborných predmetov a anglického jazyka. Pri výbere sa bude prihliadať na študijné výsledky, komunikatívne zručnosti v anglickom jazyku a celkové vystupovanie a správanie, pretože ide o reprezentáciu školy v zahraničí. Prihlásiť sa môžete do 23.2.2018, (piatok) u vyučujúcej ANJ p. Taňkošovej , ktorá vám podá bližšie informácie.

• Olympiáda v nemeckom jazyku - sme úspešní

18. januára 2018 sa konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku na Spojenej škole T. Ševčenka v Prešove.

Našu školu úspešne reprezentovali dve študentky. V kategórii  2A Katarína Mihlačinová z I. B triedy, ktorá obsadila 3. miesto a Viktória Jašková z III. C triedy v kategórii 2B, ktorú vyhrala a postupuje na krajské kolo do Popradu. Obom dievčatám srdečne blahoželáme a držíme palce.

• Otvorenie bakalárskeho štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála M. R. Štefánika

Otvorenie_bakalarskeho_studia_na_Akademii_ozbrojenych_sil_generala_M._R._Stefanika.docx

Pre získanie viac informácií môžu uchádzači navštíviť stránku  http://pripravne-kurzy-akademia-ozbrojenych-sil.webnode.sk/,prípadne na http://www.facebook.com/pripravnekurzyLM.Bližšie informácie poskytne akadémia  tiež telefonicky. Telefonovať je možné denne v dobe od 10.00 hod. do 24.00 hod. Je možná aj osobná návšteva v Liptovskom Mikuláši, ktorú treba predom telefonicky nahlásiť.

• Deň otvorených dverí TUKE

• Akadémia ozbrojených síl generála M.R.Štefánika v Liptovskom Mikuláši

• Bazár učebníc

• ŠTÚDIUM ZA PENIAZE BRITSKEJ VLÁDY PRE VŠETKÝCH ŠTUDENTOV EU

Študenti, ktorí maturujú v školskom roku 2017/2018 majú stále možnosť sa prihlásiť na Britské univerzity a *ŠTUDOVAŤ TAK ZA PENIAZE BRITSKEJ VLÁDY. *

Prihláška na Britské univerzity sa posiela do 15.1. 2018 a v prípade záujmu sa študenti môžu registrovať na emaily info@studyuniversity.net.

Náš stánok nájdete na veľtrhu VAPAC, ktorý  SA BUDE KONAŤ OD 10.-12.10. 2017 v BRATISLAVE.

PLAGAaTDOSaKOaL2017.pdf

• Bratislava a Viedeň očarili mladých ekonómov

• V rámci výmenného programu spoznávajú naši stredoškoláci Izrael

• Výsledky PS

„Naša Betka obhájila svoje práva“.

Dňa 25. apríla 2017 sa uskutočnilo na zámku v Smoleniciach vyhodnotenie celonárodnej literárnej súťaže „Práva detí očami detí“, ktorú organizovala Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave v spolupráci s Radou pre práva dieťaťa SR. Záštitu nad súťažou prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Z celkového počtu 1500 žiakov základných i stredných škôl naša Betka, študentka 2. ročníka, prácou na tému „Mama, otec a čo ja?“ sa vo svojej kategórii umiestnila na treťom mieste v rámci celého Slovenska a získala cenu prezidentky Rady pre práva dieťaťa SR Mgr. Zdenky Lackovej. Oceňovanie najlepších prác bolo súčasťou medzinárodnej konferencie Megatrendy a médiá 2017: Budúcnosť médií.

Sutaz.docx

• Celoštátne kolo Súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači - 51. ročník Rožňava

• Svetový deň vody

• Európsky zbor solidarity

• Florbalistky OA po troch rokoch konečne víťazne!!!

Dňa 24. 02. 2017 sa v našej telocvični „Ekonóm aréne“ uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiačok SŠ. Naše dievčatá najprv vyhrali nad Súkromnou pedagogickou a sociálnou akadémiou EBG 4:0, SOŠ technickou 9:2 a v napínavom zápase nad GAGLS 3:2 po predĺžení, keď víťazný gól dala Natália Sakaliková z 1. B triedy. Líderkou mužstva je Kristína Macková z III.D triedy a o postup na krajské kolo 29. 03. 2017 v Prešove  ešte zabojovali:  D. Gabrišová, T. Džubarová, A. Jakubová, N. Sakaliková, V. Sivčová, B. Hutková, M. Balogová, A. Ficková, J. Karabinová, T. Šmajdová  a brankárka D. Petruňová.

• Kritériá na prijímacie skúšky do 1. ročníka 2017 - 2018

• Školský poriadok

• Školská súťaž v písaní na pc a UTX

Dňa 20. decembra 2016 sme na Obchodnej akadémii v Humennom usporiadali školské kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, a to v písaní textu na počítači a v úprave textu na počítači (UTX).

Skolska_sutaz_12_2016.doc

Skolska_sutaz_12_2016.xlsx