• PRAX ŽIAKOV 3. ROČNÍKA

• Žiaci 3. ročníka absolvovali dvojtýždňovú prax v mesiaci máj na rôznych pracoviskách.

Prax je určená na spájanie čiastkových teoretických vedomostí, na poznanie širších súvislostí medzi odbornými predmetmi, ale aj na nácvik svojich poznatkov pri plnení úloh. Žiaci získavajú poznatky z vedenia jednoduchého a podvojného účtovníctva, oboznamujú sa s oddeleniami na úseku personálnom, na úseku daní, marketingu a pod.

Prax vedie žiakov k zodpovednosti, k samostatnej práci, rozvíjaniu organizačných schopností, žiaci sa učia rozhodovať, jednať s ľuďmi. Žiaci majú možnosť overiť si svoje získané vedomosti a zručnosti priamo v v praxi, na pracoviskách.

Ďakujeme všetkým firmám, verejným inštitúciám a organizáciám, v ktorých naši žiaci získali cenné skúsenosti:

* ADE CENTRUM spol. s r.o., účtovnícka firma v Humennom

* Technické služby Humenné

* Marián Bessler, vedenie účtovníctva, Humenné

* Denisa Sivecká, vedenie účtovníctva, pracovisko Štefánikova 18, Humenné

* Mestský úrad Humenné

* NEMEC elektromontáže, s. r. o., Humenné

* Ing. Jarmila Bačová BJ-Konzult, Humenné, účtovnícka firma

* 3Mpro, s. r. o., Štefánikova 22, Humenné, účtovnícka firma

* Okresný súd Humenné

* Sociálna poisťovňa Humenné

* Sociálna poisťovňa Snina

* ROTAX-ARCH, Fidlíkova 3, 066 01 Humenné

* NEXIS FIBERS, a. s., CHemlonská 1, Humenné

* Mestský úrad Snina

* Mestský úrad Medzilaborce

* Obecný úrad Stakčín

• TVORIVÝ JAZYKOVÝ PROJEKT - 1. miesto

• Celoslovenské finále - Môj slovník z reality

Radoslava Beslerová z III. A získala v tvorivom jazykovom projekte v celoslovenskom finále "Môj slovník z reality alias Slovíčka v malíčku 2023" za španielsky jazyk pre našu školu krásne 1. miesto.

Úlohou bolo ručne vytvoriť vlastný "číslový" slovník.

Číslový slovník znamená, že autor si zvolí:

• 10 (desať) za sebou idúcich písmen abecedy (podľa abecedy daného jazyka),
            • na každé písmeno nakreslí a uvedie jedno podstatné meno v jednotnom a množnom čísle,
            • ku každému podstatnému menu  uvedie slovenskú verziu a 2 (dve) vety, v jednej použije výraz veľa/ málo a v druhej konkrétne množstvo (tri, osem, sto ...). Vety uvedie takisto v dvojjazyčnej forme.

V ukážke nie je zobrazený celý slovník, vybrali sme len pár strán na ukážku.

Gratulujeme!