| Názov školy | Obchodná akadémia, Štefánikova 39, 066 01 Humenné |
| Adresa školy | Štefánikova 39, 066 01 Humenné |
| Telefón | 057/7752432 |
| sekretariat@oastefhe.edu.sk | |
| WWW stránka | oahe.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Prešovský samosprávny kraj, Námestie mieru 2, 070 01 Prešov |
Správa je vypracovaná v súlade s
vyhláškou MŠ SR č. 9/2006 Z. z. zo 16. decembra 2005 o štruktúre a obsahu správ
o výchovnovzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských
zariadení a s metodickým usmernením Ministerstva školstva SR č. 10/2006 R z 25.
mája 2006.
|
Názov školy |
Obchodná akadémia, Štefánikova 39, 066 01 Humenné |
|
Adresa školy |
Štefánikova 39, 066 01 Humenné |
|
Telefón |
057/7752432 |
|
FAX |
057/7755990 |
|
E-mail |
sekretariat@oastefhe.edu.sk |
|
WWW stránka |
oahe.edupage.org |
|
Zriaďovateľ |
Prešovský samosprávny kraj, Námestie mieru 2, 070 01
Prešov |
|
Vedúci zamestnanci školy |
Priezvisko, meno |
Telefón |
e-mail |
|
Riaditeľka |
Ing. Alena Židová |
0577752432 |
zidova@oastefhe.edu.sk |
|
ZRŠ pre pedagogickú činnosť |
PhDr. Eva Ringerová |
0577752432 |
sekretariat@oastefhe.edu.sk |
|
ZRŠ pre technicko-administratívne a hospodársko-správne
veci |
Ing. Ľudmila Pankovčinová |
0577752432 |
sekretariat@oastefhe.edu.sk |
Rada školy |
Titl., priezvisko, meno |
|
predseda |
Ing. Kačurová Mária |
|
pedagogickí zamestnanci |
Ing. Marcák Igor |
|
|
|
|
|
|
|
ostatní zamestnanci |
Drobňáková Emília |
|
|
|
|
zástupcovia rodičov |
Palejová Gaľa |
|
|
Puškárová Eva |
|
|
Harvan Dušan |
|
|
|
|
zástupca zriaďovateľa |
Ing. Kulanová Mária |
|
zástupca zriaďovateľa |
MUDr. Kostilnik Vladimír |
|
zástupca rodičov |
Ing. Buriková Mária |
|
zástupca mesta |
Capová Anna |
|
zástupca žiakov |
Majerníková Ivana, III. D |
Predmetové komisie |
Vedúci |
Členovia
PK |
Zastúpenie
predmetov |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Mgr. Babejová |
Mgr. J. Olekšák, Mgr. D. Babejová, Mgr. M. Kurty |
SJL |
|
Cudzie jazyky |
Mgr. Havajová |
Mgr. E. Havajová, PhDr. Z. Ihnátová, Mgr. M. Zozuľák, Mgr.
Ľ. Taňkošová, PaedDr. A. Firdová, Mgr. M. Šmajda, Mgr. S. Maťašová, Ing. T.
Masica, Mgr. I. Kokuľová, PhDr. E. Ringerová, PhDr. M. Lenartová, Mgr. M.
Tropková |
ANJ, NEJ, RUJ, FRJ, SPJ, KAJ, KNJ |
|
Spoločenskovedné predmety |
Mgr. Kurty |
Mgr. D. Babejová, Mgr. M. Kurty, Mgr. M. Šmajda, Mgr. M.
Pitáková, PaedDr. O. Chalachan, Ing. A. Biľová |
ETV, OBN, BIE, DEJ, NBV |
|
Matematika |
PaedDr. Hajžušová |
PaedDr. V. Hajžušová, RNDr. M. Vladovič |
MAT |
|
Odborné predmety |
Ing. Kačurová |
Ing. M. Kačurová, Ing. Ľ. Šepeľová, Ing. I. Dudinská, Ing.
Ľ. Jurčišinová, Ing. M. Karasová, Ing. A. Židová, Ing. A. Štibľaríková, Ing.
Ľ. Pankovčinová, Ing. Ľ. Demková, Ing. Ľ. Bálintová, Ing. S. Lišaniková,
PaedDr. V. Hajžušová, Mgr. J. Olekšák, Ing. Ľ. Milovčiková, Ing. Ľ. Lukšová,
Ing. A. Bakajsová, Ing. I. Marcák, Ing. P. Matula, Ing. V. Nasterová, Ing. T.
Masica, Ing. A. Biľová, RNDr. M. Vladovič |
POE, UCT, ADK, TVZ, SPK, PRN, UVM, GEP, CVH, HVS, API,
EKC, CVU, BAK, PRAX |
|
Telesná výchova |
Mgr. Svičin |
Mgr. G. Horná. Mgr. P. Svičin, Ing. A. Biľová |
TEV |
|
Odborová organizácia |
Mgr. Olekšák |
predseda |
|
|
Komisia pre prácu s mládežou |
Ing. Lišaníková |
PaedDr. Firdová, Ing. Masica, Mgr. Svičin, Mgr. Maťašová,
Ing. Biľová |
|
|
Bezpečnostný technik |
Mgr. Šmajda |
|
|
|
Výchovná poradkyňa |
PhDr. Ihnátová |
|
|
|
Koordinátorka primárnej prevencie drogových závislostí |
Ing. Biľová |
|
|
|
Koordinátorka pre výchovu k manželstvu a rodičovstvu |
Ing. Karasová |
|
|
|
Rodičovská rada |
Ing. Buríková |
zástupkyňa rodičov - predsedníčka |
|
|
Žiacka školská rada |
Ivana Majerníková |
III. D |
|
Počet žiakov školy: 530
Počet tried: 17
Podrobnejšie informácie:
|
Trieda |
Počet
žiakov k 15.09.2008 |
Počet
žiakov k 31.08.2009 |
Z
toho ŠVVP |
Triedny
učiteľ |
|
I. A |
28 |
28 |
|
PaedDr. Hajžušová |
|
I. B |
27 |
28 |
|
Ing. Jurčišinová |
|
I. C |
28 |
28 |
|
Ing. Masica |
|
I. D |
28 |
29 |
|
Ing. Milovčiková |
|
I. E |
28 |
28 |
|
Mgr. Babejová |
|
Spolu |
139 |
141 |
|
x |
|
II. A |
35 |
34 |
1 |
Ing. Lukšová |
|
II. B |
35 |
34 |
|
Ing. Šepeľová |
|
II. C |
33 |
33 |
|
Ing. Štibľaríková |
|
II. D |
36 |
36 |
|
Ing. Marcák |
|
Spolu |
139 |
137 |
|
x |
|
III. A |
31 |
30 |
|
RNDr. Vladovič |
|
III. B |
29 |
29 |
|
Mgr. Šmajda |
|
III. C |
32 |
32 |
|
Ing. Dudinská |
|
III. D |
29 |
29 |
|
Ing. Karasová |
|
Spolu |
121 |
120 |
|
x |
|
IV. A |
34 |
34 |
|
Mgr. Svičin |
|
IV. B |
33 |
33 |
|
Mgr. Horná |
|
IV. C |
30 |
30 |
1 |
Mgr. Kurty |
|
IV. D |
34 |
34 |
|
Ing. Bálintová |
|
Spolu |
131 |
131 |
|
x |
|
CELKOM |
530 |
529 |
|
x |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie
skúšky: 278
Počet žiakov prijatých bez prijímacej
skúšky: 139
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: 139
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k
15.9.2008: 139 z toho 103 dievčat
Všetci
žiaci boli prijatí na odbor 6317600 obchodná akadémia - denné štúdium.
Prijímacie pokračovanie sa uskutočnilo na základe zásad pre prijímacie
pokračovanie, ktoré schválila pedagogická rada. Žiaci boli prijímaní na základe
poradovníka, ktorý zohľadňoval prospech uchádzačov a výsledky Monitoru. V
školskom roku 2008/2009 bolo zriadených 5 prváckych tried.
|
Trieda |
SPR |
ADK |
AJ2 |
ANJ |
API |
BAK |
BIE |
CVH |
DEJ |
EKC |
FRJ |
GEP |
HVS |
INF |
KAJ |
KNJ |
|
I. A |
1,18 |
2,25 |
|
2,43 |
|
|
2,18 |
2,54 |
2,54 |
|
|
2,29 |
|
2,39 |
|
|
|
I. B |
1 |
1,68 |
|
2,5 |
|
|
1,89 |
2,43 |
2,64 |
|
|
2,43 |
|
2,11 |
|
|
|
I. C |
1,11 |
1,75 |
2,73 |
3,31 |
|
|
2,46 |
2,61 |
2,64 |
|
|
2,39 |
|
2,79 |
|
|
|
I. D |
1 |
2 |
3,43 |
2,6 |
|
|
1,79 |
2,24 |
2,55 |
|
|
1,86 |
|
2,48 |
|
|
|
I. E |
1 |
1,46 |
3 |
2,53 |
|
|
1,89 |
2,54 |
2,39 |
|
|
2,29 |
|
2,07 |
|
|
|
II. A |
1,09 |
2,15 |
3,21 |
2,6 |
2,35 |
|
|
|
2,47 |
|
|
|
2,85 |
|
|
|
|
II. B |
1 |
2,06 |
2,07 |
2,35 |
2,41 |
|
|
|
2,24 |
|
|
|
2,03 |
|
|
|
|
II. C |
1 |
2,27 |
2,38 |
2,05 |
2,64 |
|
|
|
2,94 |
|
|
|
2,67 |
|
|
|
|
II. D |
1 |
2,06 |
|
2,47 |
2,14 |
|
|
|
2,67 |
|
|
|
2,72 |
|
|
|
|
III. A |
1 |
2,31 |
|
2,59 |
2,38 |
2,66 |
|
|
|
|
|
|
2,86 |
|
|
|
|
III. B |
1,17 |
1,9 |
|
3,07 |
2,48 |
2,17 |
|
|
|
|
|
|
2,76 |
|
|
|
|
III. C |
1 |
2,25 |
|
2 |
2,28 |
2 |
|
|
|
|
|
|
2,63 |
|
|
|
|
III. D |
1 |
2,03 |
|
2,72 |
2,52 |
3,03 |
|
|
|
|
|
|
2,83 |
|
|
|
|
IV. A |
1 |
1,65 |
|
2,68 |
|
2,56 |
|
|
|
2,79 |
|
|
|
|
2,41 |
|
|
IV. B |
1,03 |
1,64 |
|
2,55 |
|
2,91 |
|
|
|
2,79 |
2,47 |
|
|
|
2,7 |
|
|
IV. C |
1 |
1,63 |
|
2,3 |
|
2,23 |
|
|
|
2,5 |
|
|
|
|
2,3 |
|
|
IV. D |
1 |
1,62 |
|
2,15 |
|
2,74 |
|
|
|
2,62 |
|
|
|
|
2,5 |
2,4 |
|
Trieda |
MAT |
NEJ |
NJ2 |
OBN |
POE |
PRN |
OPR |
RUJ |
SJL |
SPK |
SPJ |
TEV |
TVZ |
UCT |
UVM |
|
I. A |
2,68 |
1,85 |
|
2,04 |
2,07 |
|
|
2,73 |
2,36 |
|
|
1,36 |
1,82 |
|
|
|
I. B |
2,96 |
2,71 |
|
2,04 |
2,36 |
|
|
2,5 |
2,89 |
|
|
1,5 |
1,68 |
|
|
|
I. C |
3,14 |
2,73 |
|
2,46 |
3,04 |
|
|
2,85 |
2,18 |
|
|
1,69 |
1,93 |
|
|
|
I. D |
2,97 |
3 |
|
1,93 |
2,21 |
|
|
|
2,07 |
|
2,07 |
1,64 |
1,66 |
|
|
|
I. E |
2,61 |
2,69 |
|
1,93 |
1,82 |
|
|
|
2,43 |
|
2 |
1,55 |
1,75 |
|
|
|
II. A |
3 |
2,64 |
2,2 |
1,88 |
2,97 |
|
|
|
2,18 |
2,26 |
|
1,74 |
2,03 |
2,91 |
|
|
II. B |
2,53 |
2,71 |
2 |
2,32 |
2,65 |
|
|
|
2,56 |
1,91 |
|
1,1 |
1,74 |
2,65 |
|
|
II. C |
3,15 |
3 |
|
2 |
2,18 |
|
|
|
3,21 |
2,45 |
2,45 |
1,7 |
2,27 |
2,79 |
|
|
II. D |
2,47 |
|
|
1,56 |
2,58 |
|
|
3,26 |
2,69 |
1,69 |
2,24 |
1 |
1,86 |
2,61 |
|
|
III. A |
2,52 |
|
|
2,52 |
2,37 |
2,31 |
1 |
|
2,57 |
|
2,34 |
1,19 |
|
2,93 |
|
|
III. B |
2,97 |
|
|
1,83 |
2,66 |
2,45 |
1 |
2,42 |
2,48 |
|
2,47 |
1,58 |
|
2,76 |
|
|
III. C |
2,56 |
3 |
2,65 |
1,84 |
2,38 |
2,38 |
1 |
2,33 |
2,38 |
|
|
1,33 |
|
2,66 |
|
|
III. D |
2,83 |
3,21 |
|
2,9 |
2,45 |
2,52 |
1 |
|
2,79 |
|
|
1 |
|
2,76 |
|
|
IV. A |
2,65 |
2,59 |
|
|
2,59 |
|
|
|
2,62 |
|
|
1 |
|
3,03 |
2,32 |
|
IV. B |
2,82 |
|
|
|
2,27 |
|
|
3,06 |
2,76 |
|
|
1 |
|
2,91 |
2,55 |
|
IV. C |
2,77 |
|
|
|
2,2 |
|
|
|
2,17 |
|
2,17 |
1 |
|
2,77 |
2,43 |
|
IV. D |
2,24 |
2,56 |
|
|
2,35 |
|
|
|
2,82 |
|
|
1 |
|
2,88 |
2,35 |
|
Trieda |
Počet |
Vyzna- menaní |
Veľmi
dobre |
Prospeli |
Nepros-peli |
Neklasifi- kovaní |
Správanie
2 |
Správanie
3 |
Správanie
4 |
|
I. A |
28 |
4 |
10 |
13 |
1 |
0 |
1 |
2 |
0 |
|
I. B |
28 |
1 |
8 |
19 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
I. C |
28 |
1 |
5 |
22 |
0 |
0 |
1 |
1 |
0 |
|
I. D |
29 |
1 |
11 |
17 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
I. E |
28 |
3 |
9 |
16 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
II. A |
34 |
3 |
3 |
27 |
1 |
0 |
3 |
0 |
0 |
|
II. B |
34 |
4 |
12 |
18 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
II. C |
33 |
1 |
5 |
27 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
II. D |
36 |
5 |
10 |
21 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
III. A |
30 |
1 |
5 |
24 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
III. B |
29 |
2 |
7 |
20 |
0 |
0 |
2 |
0 |
1 |
|
III. C |
32 |
4 |
9 |
19 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
III. D |
29 |
3 |
4 |
22 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
IV. A |
34 |
4 |
9 |
20 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
IV. B |
33 |
1 |
5 |
27 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
|
IV. C |
30 |
4 |
10 |
16 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
IV. D |
34 |
5 |
10 |
19 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Triedni
učitelia v správach uvádzali najčastejšie príčiny absencie zdravotné, ale aj
rodinné dôvody. Vedenie školy konštatuje, že žiaci sú krytí rodičmi, lekármi
(únik pred písomnými prácami, skúšaním, neúčasť na účelových cvičeniach), ale
aj nejednotným prístupom triednych učiteľov pri ospravedlnovaní hodín. Na
ospravedlňovanie vymeškaných hodín sú zavedené študentské zápisníky, ale aj
napriek tomu niektorí vyučujúci ospravedlňovali hodiny žiakov na základe
rôznych iných dokladov.
|
Trieda |
Počet |
Zamešk.
hod. |
Zam.
na žiaka |
Ospravedlnené |
Ospr.
na žiaka |
Neospravedlnené |
Neosp.
na žiaka |
|
I. A |
28 |
2364 |
84,43 |
2339 |
83,54 |
25 |
0,89 |
|
I. B |
28 |
1878 |
67,07 |
1878 |
67,07 |
0 |
0,00 |
|
I. C |
28 |
2039 |
72,82 |
2021 |
72,18 |
18 |
0,64 |
|
I. D |
29 |
2145 |
73,97 |
2138 |
73,72 |
7 |
0,24 |
|
I. E |
28 |
1408 |
50,29 |
1408 |
50,29 |
0 |
0,00 |
|
II. A |
34 |
2813 |
82,74 |
2786 |
81,94 |
27 |
0,79 |
|
II. B |
34 |
2678 |
78,76 |
2677 |
78,74 |
1 |
0,03 |
|
II. C |
33 |
2541 |
77,00 |
2541 |
77,00 |
0 |
0,00 |
|
II. D |
36 |
2641 |
73,36 |
2641 |
73,36 |
0 |
0,00 |
|
III. A |
30 |
2412 |
83,17 |
2411 |
83,14 |
1 |
0,03 |
|
III. B |
29 |
2599 |
89,62 |
2546 |
87,79 |
53 |
1,83 |
|
III. C |
32 |
2308 |
72,13 |
2300 |
71,88 |
8 |
0,25 |
|
III. D |
29 |
2317 |
79,90 |
2317 |
79,90 |
0 |
0,00 |
|
IV. A |
34 |
1777 |
52,26 |
1775 |
52,21 |
2 |
0,06 |
|
IV. B |
33 |
1912 |
57,94 |
1882 |
57,03 |
30 |
0,91 |
|
IV. C |
30 |
1763 |
58,77 |
1763 |
58,77 |
0 |
0,00 |
|
IV. D |
34 |
2202 |
64,76 |
2202 |
64,76 |
0 |
0,00 |
Spolu |
529 |
37797 |
71,59 |
37625 |
71,26 |
172 |
0,33 |
|
Predmet |
Úroveň |
Počet |
(M/Ž) |
PFEČ
priemer |
PFEČ
počet |
PFIČ
priemer |
PFIČ
počet |
1
Ústna |
2
Ústna |
3
Ústna |
4
Ústna |
5
Ústna |
Ústna
priemer |
Ústna
počet |
|
Anglický jazyk |
B1 |
94 |
(36/58) |
51,13% |
93 |
70,97% |
93 |
31 |
31 |
26 |
5 |
|
2,05 |
93 |
|
Anglický jazyk |
B2 |
1 |
(0/1) |
45,80% |
1 |
80,00% |
1 |
|
1 |
|
|
|
2,00 |
1 |
|
Matematika |
|
4 |
(4/0) |
48,33% |
4 |
|
|
1 |
1 |
|
|
|
1,50 |
2 |
|
Nemecký jazyk |
B1 |
30 |
(8/22) |
50,40% |
30 |
68,17% |
30 |
7 |
9 |
14 |
|
|
2,23 |
30 |
|
Praktická časť odbornej zložky |
|
131 |
(47/84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruský jazyk |
B1 |
7 |
(3/4) |
43,34% |
7 |
50,71% |
7 |
1 |
2 |
4 |
|
|
2,43 |
7 |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
|
131 |
(47/84) |
70,15% |
131 |
74,48% |
131 |
45 |
44 |
34 |
7 |
|
2,02 |
130 |
|
Teoretická časť odbornej zložky |
|
131 |
(47/84) |
|
|
|
|
40 |
46 |
36 |
8 |
|
2,09 |
130 |
|
Predmet |
Počet |
(M/Ž) |
1
Praktická |
2
Praktická |
3
Praktická |
4
Praktická |
5
Praktická |
Praktická
priemer |
Praktická
počet |
|
Praktická časť odbornej zložky |
131 |
(47/84) |
7 |
32 |
63 |
29 |
|
2,87 |
131 |
6317600
obchodná akadémia
učebný
plán: schválený MŠ SR 31. 05. 2004 pod číslom
CD-2004-6570/13766-5:093 (pre
1. až 4.
ročník) s platnosťou od 1. septembra 2004, začínajúc 1. ročníkom. Podľa tohto
učebného plánu postupovali žiaci v v 2., 3. a 4. ročníku.
Žiaci 1.
ročníka postupujú podľa školského vzdelávacieho programu, ktorý bol schválený
od 1. 9. 2008.
|
Pracovný
pomer |
Počet
pedag. prac. |
Počet
nepedag. prac. |
|
TPP |
38 |
8 |
|
DPP |
0 |
0 |
|
Znížený úväzok |
3 |
0 |
|
ZPS |
1 |
1 |
|
Na dohodu |
1 |
0 |
Počet |
Nekvalifikovaných |
Kvalifikovaných |
Spolu |
|
učiteľov |
0 |
39 |
39 |
|
|
|
|
|
|
spolu |
0 |
39 |
39 |
|
Ročník |
Predmet |
Počet
hodín týždenne |
Vyučujúci |
|
druhý |
HVS |
1 |
RNDr. Vladovič |
|
tretí |
HVS |
2 |
PaedDr. Hajžušová |
|
druhý |
SPK |
2 |
Mgr. Babejová, Mgr. Olekšák |
|
prvý |
ANJ |
9 |
Ing. Masica |
|
druhý |
ANJ |
2 |
Ing. Masica |
Ďalšie vzdelávanie |
Počet
absolventov |
Počet
študujúcich |
|
1. kvalifikačná skúška |
37 |
|
|
2. kvalifikačná skúška |
4 |
1 |
|
štúdium školského manažmentu |
3 |
|
|
Projekt EÚ: Modernizácia vzdelávacieho procesu |
3 |
|
Názov súťaže |
Meno
žiaka |
Trieda |
Úspešnosť |
Pripravoval |
|
Okresné kolo olympiády v ANJ |
Čabinová Veronika |
II. B |
3. miesto |
PhDr. Ihnátová |
|
|
Varjanová Petronela |
III. B |
3. miesto |
Mgr. Kokuľová |
|
Expert Geniality Show |
Čabinová Veronika |
II. B |
69. miesto |
|
|
|
Hrobáková Ivana |
I. A |
92. miesto |
|
|
|
Kurťáková Lenka |
I. D |
81. miesto |
|
|
|
Lukáčová Simona |
I. E |
80. miesto |
|
|
|
Kočanová Lenka |
I. E |
58. miesto |
|
|
|
Hrežo Dávid |
I. D |
31. miesto |
|
|
|
Lempeľ Jaroslav |
II. D |
54. miesto |
|
|
Simulovaná konferencia MEP v anglickom jazyku |
Vybraní študenti ANJ, NEJ, ŽŠR |
I. - IV. ročník |
|
Mgr. Taňkošová |
|
|
|
|
|
Mgr. Havajová |
|
|
|
|
|
PhDr. Lenartová |
|
|
|
|
|
Ing. Lišaníková |
|
Okresné kolo olympiády v NEJ |
Taňkoš Igor |
II. C |
2. miesto |
PhDr. Lenartová |
|
|
Majerníková Ivana |
III. D |
3. miesto |
Mgr. Havajová |
|
Medzinárodná súťaž v písaní na PC (HÉ) |
Paradová Patrícia |
II. B |
1. miesto |
Ing. Nasterová |
|
|
Kridla Patrik |
III. D |
1. miesto |
Ing. Nasterová |
|
|
Mihaľová Ivana |
III. A |
2. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
|
Hudáková Monika |
III. C |
5. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
Celoslovenské kolo, Súťaž Cookie. Sk, (Stredné školy 15 -
19 r.) |
Kontuľ Daniel |
IV. B |
1. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
|
Hobľák Jaroslav |
IV. D |
1. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
Školská súťaž v písaní na PC |
Kridla Patrik |
III. D |
1. miesto |
Ing. Nasterová |
|
|
Mihaľová Ivana |
III. A |
2. miesto |
Ing. Nasterová |
|
|
Hudáková Monika |
III. C |
3. miesto |
Ing. Nasterová |
|
Školská súťaž v úprave textu na PC |
Kridla Patrik |
III. D |
1. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
|
Mihaľová Ivana |
III. A |
2. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
Krajské kolo súťaže žiakov SŠ v UTX |
Mihaľová Ivana |
III. A |
9. miesto |
Ing. Milovčiková |
|
Regionálna súťaž "Pribinove poklady" |
Balicová Jana |
III. C |
7. miesto |
Mgr. Šmajda |
|
|
Rohaľ Milan |
III. C |
7. miesto |
Mgr. Šmajda |
|
|
Meráková Monika |
I. B |
7. miesto |
Mgr. Šmajda |
|
Súťaž "Matematický klokan" |
17 účastníkov |
I. - II. ročník |
|
PaedDr. Hajžušová |
|
|
16 účastníkov |
III. - IV. ročník |
|
RNDr. Vladovič |
|
Iné súťaže |
|
|
|
|
|
Školská súťaž "Mladý účtovník" Regionálne kolo |
Vach Patrik |
IV. C |
1. miesto |
Ing. Bakajsová |
|
|
Bača Dušan |
IV. D |
2. miesto |
Ing. Pankovčinová |
|
|
Vach Ptrik |
IV. C |
6. miesto |
|
|
Územná súťaž DDP SŠ |
Gojdičová, Piňková |
II. A |
1. miesto |
Ing. Biľová |
|
|
Gromovská, Lakomcová |
I. B |
1. miesto |
Ing. Biľová |
|
|
Šteffeková, Turcovská |
I. A |
1. miesto |
Ing. Biľová |
|
Genius logicus (MAT) |
Kridla |
III. D |
Vynikajúci riešiteľ |
PaedDr. Hajžušová |
|
|
Burdová |
IV. B |
Vynikajúci medzinárodný riešiteľ |
PaedDr. Hajžušová |
|
|
Štofik |
IV. B |
Vynikajúci riešiteľ |
PaedDr. Hajžušová |
|
|
Gajovská |
IV. B |
Vynikajúci medzinárodný riešiteľ |
PaedDr. Hajžušová |
|
|
Krajník |
IV. D |
Začiatočník |
PaedDr. Hajžušová |
|
Telovýchovné aktivity |
|
|
|
|
|
Medzinárodný turnaj v basketbale |
|
|
3. miesto |
Mgr. Kurty |
|
Okresné kolo v basketbale |
|
|
4. miesto |
Mgr. Kurty |
|
Okresné kolo v basketbale dievčatá |
|
|
3. miesto |
Mgr. Svičin |
|
Okresné kolo v nohejbale chlapci |
|
|
2. miesto |
Mgr. Svičin |
|
Okresné kolo v halovom futbale |
|
|
5. miesto |
Mgr. Svičin |
|
Okresné kolo vo futbale |
|
|
3. miesto |
Mgr. Svičin |
|
Okresné kolo v stolnom tenise dievčatá |
|
|
3. miesto |
Mgr. Horná |
|
Okresné kolo v stolnom tenise chlapci |
|
|
3. miesto |
Mgr. Horná |
|
Okresné kolo v šachu |
A. Polačková |
I. A |
1. miesto |
|
|
|
E. Polačková |
III. D |
3. miesto |
|
|
Krajské kolo v šachu |
A. Poalčková |
I. A |
3. miesto |
|
|
Medzinárodný turnaj o pohár Riaditeľa OA Humenné |
|
|
4. miesto |
Mgr. Horná |
|
Medzinárodný turnaj o pohár Riaditeľa OA Třebíč |
|
|
3. miesto |
Mgr. Horná, Mgr. Svičin |
|
Okresné kolo vo volejbale dievčatá |
|
|
4. miesto |
Mgr. Horná |
|
Okresné kolo vo volejbale chlapci |
|
|
4. miesto |
Mgr. Horná |
|
Dátum |
Aktivita |
Zúčastnení |
Organizátor |
|
9. 9. |
Deň holokaustu |
OA (Relácie v šk rozhlase) |
OA - Mgr. Kurty |
|
|
|
|
OA - Ing. Biľová |
|
16. 9. |
Div. pedstavenie - Utekajte slečna Nituš |
1. - 3. ročník |
DJZ Prešov |
|
26. 9. |
|
ETV 2. ročník |
OA - Mgr. Kurty |
|
|
|
|
DEXIA Banka |
|
30. 9. |
100 dní do EURA |
3. ročník |
OTP Banka, Ing Demková, Ing. Lišaníková |
|
29. 10. |
Imatrikulačná akadémia |
1. - 4. ročník |
|
|
23. 10. |
Školské kolo súťaže v písaní na PC a UTX |
|
Ing. Nasterová, Ing. Milovčiková |
|
6. 11. |
Burza informácií |
4. ročník |
ÚPSVaR |
|
12. - 13. 11. |
Medzinárodný volejbalový turnaj |
|
OA Humenné |
|
12. 11. |
Medzinárodná súťaž v písaní na PC |
|
OA Humenné |
|
1. 12. |
Beseda so psychologičkou |
4. D |
CPPPaP |
|
2. 12. |
Beseda so psychologičkou |
4. A, 4. B, 4. C |
CPPPaP |
|
3. 12. |
Beseda o sociálnom systéme SR |
4. ročník |
Gréckokatolícka diecézna charita |
|
11. - 12. 12. |
Beseda na tému: Rodina ako systém + komunikácia |
4. ročník |
Gréckokatolícka diecézna charita |
|
2. 12. |
Antidiskriminačný koncert MOSTY |
1. - 4. ročník |
LET art Production Martin |
|
11. 12. |
Modelový európsky parlament |
1. A, 2. A2, 2. B1, 2. C2, 4. B2 |
OA Humenné |
|
16. 12. |
Epert Geniality Show |
Výber žiakov 1. - 2. ročníka |
Mgr. Taňkošová |
|
17. 12. |
Prednáška pre žiakov 4. ročníka |
Výber žiakov |
|
|
18. 12. |
Vianočná akadémia |
1. - 4. ročník |
|
|
8. 12. |
Školské kolo olympiády v ANJ |
|
Mgr. Taňkošová |
|
16. 12. |
Školské kolo olympiády v NEJ |
|
PhDr. Lenartová |
|
8. 1. |
Výchova k manželstvu a rodičovstvu |
2. A, 2. B, 2. C |
CPPPaP |
|
12. 1. |
Výchova k manželstvu a rodičovstvu |
2. D |
CPPPaP |
|
15. 1. |
Obvodné kolo olympiády v NEJ |
|
Mgr. Taňkošová, Mgr. Havajová |
|
21. 1. |
Obvodné kolo olympiády v ANJ |
|
Mgr. Taňkošová, Mgr. Maťašová, Mgr. Kokuľová |
|
28. 1. |
Exkurzia do Polonín |
1. D |
Ing. Biľová, PaedDr. Firdová |
|
10. 2. |
Školské kolo súťaže Mladý účtovník |
|
Ing. Lukšová |
|
17. 2. |
Beseda pre dievčatá 1. ročníka |
Dievčatá 1. ročníka |
PROCTER & GAMBLE, s. r. o. (program S tebou o tebe) |
|
19. 2. |
Výchova k manželstvu a rodičovstvu |
2. A, 2. B, 2. C |
CPPPaP |
|
1. - 6. 3. |
Lyžiarsky zájazd |
Výber žiakov 1. - 2. ročníka |
Mgr. Svičin, Mgr. Kurty, Ing. Bálintová, Ing. Šepeľová,
Ing. Židová |
|
5. 3. |
Exkurzia vo FAMM |
1. E |
Ing. Lišaníková |
|
25. 3. |
Filmové predstavenie Pokoj v duši |
1. - 3. ročník |
PhDr. Ringerová |
|
26. 3. |
Matematický klokan |
Výber žiakov |
RNDr. Vladovič |
|
30. 3. |
Beseda s pracovníčkou CPPPaP |
3. D |
Ing. Karasová, PhDr. Ihnátová |
|
3. 4. |
Beseda s pracovníčkou CPPPaP |
3. A, 3. B, 3. C |
Ing. Karasová, PhDr. Ihnátová |
|
6. 5. |
Exkurzia do Osvienčimu |
1. C |
Ing. Masica, Mgr. Maťašová |
|
7. 5. |
Slávnostná akadémia - rozlúčka s maturantmi |
1. - 4. ročník |
Ing. Lišaníková |
|
12. 5. |
Beseda s pracovníčkou CPPPaP |
3. B, 3. C, 3. D |
Ing. Karasová, PhDr. Ihnátová |
|
13. 5. |
Účasť na výchovnom koncerte |
1. - 3. ročník |
Agentúra SiMaArt |
|
15. 5. |
Beseda s pracovníčkou CPPPaP |
2. B, 2. C, 2. D |
Ing. Karasová, PhDr. Ihnátová |
|
21. 5. |
Beseda vo Vihorlatskej osvetovej knižnici v Humennom |
1. C, 2. D |
Ing. Masica, Ing. Milovčíková |
|
29. 5. |
Muzikál Príbeh ulice |
Výber žiakov |
Mgr. Kurty, PaedDr. Firdová |
|
23. 6. |
Benefičný koncert |
1. – 3. ročníka |
Ing. Lišaníková, ŽŠR |
Škola je
zapojená do projektov:
-
INFOVEK -
projekt je ukončený
-
Projekt
"Počítače pre Slovensko" - projekt ukončený
-
Elektronizácia
a revitalizácia školských knižníc - projekt je schválený, v tomto roku ho budeme realizovať
-
Projekt EÚ
- opatrenie 1. 1. Regionálny operačný program na realizáciu projektov - STAVEBNÉ ÚPRAVY JESTVUJÚCICH PRIESTOROV NA
NÁMESTÍ SLOBODY -
k tomuto projektu bolo schválených 5%
spolufinancovania VÚC Prešov a prefinancovaná
projektová dokumentácia - projekt sa
realizuje.
Neúspešné
projekty, ktoré sme vypracovali v minulom školskom roku:
-
Projekt
jazykové laboratóriá
-
Otvorená
škola - Ďalej, vyššie, rýchlejšie
Pri
vyhotovovaní projektov musíme viac dbať na to, aby sme splnili všetky podmienky
tak, aby sa nám podarilo získať finančné prostriedky, ktoré nám pomôžu
modernizovať výchovno-vzdelávací proces.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 16.
1. 2006 - 20. 1. 2006
Druh inšpekcie: Komplexná inšpekcia č.
7129/2005 - 2006 zo dňa 11. 1. 2006
Závery:
Silnými
stránkami školy je snaha dôsledne realizovať zámery, charakter a zameranie
školy, odbornosť vyučovania všeobecno-vzdelávacích predmetov a intenzita
zavádzania informačných technológií. Slabou stránkou sú priestorové podmienky,
presun žiakov a učiteľov medzi budovami školy.
Celkovú
úroveň vyučovania charakterizuje dobrá činnosť učiteľov. Efektivita činnosti
žiakov, ich vedomosti a záujem o učenie sú priemerné. Rozvoj osobnosti žiakov
pozitívne ovplyvňuje dobrá kvalita, multidisciplinárnych aktivít. Celková
kvalita priebehu a výsledky výchovy a vzdelávania sú priemerné.
Skladba
kvalifikácie pedagogického zboru pozitívne ovplyvňuje odbornosť vyučovania
spoločensko-vedných a matematicko-prírodovedných predmetov. Priestorové
podmienky školy sú vzhľadom na rozmiestnenie budov v meste priemerné.
Zastaranosť učebných pomôcok do určitej miery kompenzuje intenzívne zavádzanie
informačných technológií. Celkové podmienky výchovy a vzdelávania sú dobré.
Škola má
veľmi dobre spracovanú koncepciu rozvoja. Operatívne úlohy stanovené plánom
práce školy sú dobre rozpracované na jednotlivé úrovne riadenia. Formálna
stránka výkonu štátnej správy v 1. stupni má nepresnosti. Kontrolný systém je
účinný s nevyráznou kontrolou plnenia opatrení, informačný systém je dobrý.
Pedagogická dokumentácia je prehľadná a funkčná. Dodržiavanie učebných plánov
je málo vyhovujúce, učebných osnov a školskej legislatívy je priemerné. Celkovo
je riadenie školy na dobrej úrovni.
Kvantitatívne
ukazovatele celkového hodnotenia školy sú vzhľadom na školský rok 2004/2005 v
porovnaní s výsledkami škôl v rámci Slovenskej republiky Školského inšpekčného
centra Prešov porovnateľné.
Školská inšpekcia hodnotí na:
veľmi dobrej úrovni:
- strategické a operatívne plánovanie,
- odbornosť vyučovania
všeobecno-vzdelávacích predmetov,
dobrej úrovni:
- odborné a pedagogické riadenie,
- informačný systém,
- kvalitu priebehu a výsledky výchovy a
vzdelávania
priemernej úrovni:
- personálne a priestorové podmienky
školy
- materiálno-technické podmienky
vyučovania
- psychohygienické podmienky vyučovania
málo vyhovujúcej úrovni:
- dodržiavanie učebných plánov
Priestorové a materiálno-technické
podmienky školy vzhľadom na počet žiakov a vzdelávací proces sú priemerné.
Škola má:
- 5 jazykových učební, z toho 2 sú
vybavené počítačmi pripojenými na internet,
- 6 učební na vyučovanie ADK, AIN a EKC,
- telocvičňu,
- posilňovňu,
- 18 klasických tried,
- 6 učební na delené predmety,
- premietaciu učebňu,
- školskú knižnicu.
Počas školského roka boli z prostriedkov
rodičovského združenia a z neinvestičného fondu dokúpené:
- vlajky do maturitných miestností,
- notebook,
- DVD prehrávač, stojan na DVD,
- žalúzie do učebne 106,
- nákup odbornej literatúry na
náboženstvo a účtovníctvo,
- súčiastky na zosieťovanie a opravu
počítačov.
Kapacita školy: 540 žiakov
Naplnenosť školy: 98 %
Je
potrebné podporiť materiálne vybavenie učební pre cudzie jazyky, škola
potrebuje novú didaktickú techniku a učebné pomôcky. Na základe požiadavky PK
odborných predmetov plánujeme v učebni 012 zriadiť multimediálnu učebňu na
vyučovanie odborných predmetov. Žiaci i učitelia majú prístup na internet počas
vyučovania i po vyučovaní. Na škole pracuje niekoľko internetových krúžkov, kde
môžu žiaci tráviť čas po vyučovaní.
V
telocvični sa uskutočnila v minulom školskom roku výmena okien a rekonštrukcia
ústredného kúrenia i hygienických zariadení pre chlapcov i dievčatá. Finančné
prostriedky vo výške 2 mil. Sk sme získali z kapitoly kapitálových výdavkov.
V budove
na Námestí slobody sa z projektu EÚ v súčasnosti uskutočňuje zateplenie,
prekrytie strechy, oprava fasády a výmena okien.
Príloha č. 1: Rozbor hospodárenia -
dotácie zo štátneho rozpočtu
Príloha č. 2: Vzdelávacie poukazy -
spôsob ich použitia
Príloha č. 3: Správa o hospodárení
rodičovského združenia
Príloha č. 4: Správa o hospodárení
neinvestičného fondu Ekonóm
KONCEPČNÉ ZÁMERY ŠKOLY A VYHODNOTENIE ICH
PLNENIA
1. počet tried a študijné odbory
Naplnili
sme 5 tried v odbore 6317600 obchodná akadémia. V budúcnosti plánujeme naplniť
tiež 5 tried prvého ročníka.
2. zlepšenie vybavenia počítačmi
V rámci
projektu "Počítače pre Slovensko" sme získali počítače z holandskej školy
ROC de Leijgraaf. Táto spolupráca sa ukončila. Vybavenie našej školy sa tak
posunulo na veľmi dobrú úroveň. Žiaci píšu desaťprstovou hmatovou metódou v
programe ATF (INFOVEK), vyučujeme účtovnícke programy od firmy KROS (OMEGA,
OLYMP), ktoré sa v praxi bežne využívajú. Žiaci a vyučujúci môžu využívať počas
vyučovacieho procesu internet na 80 počítačoch. Tento cieľ je splnený.
3. uplatnenie absolventov v praxi
Naši
absolventi sa snažia študovať na vysokých školách, pretože si uvedomujú význam
vzdelania v našom regióne. Po absolvovaní maturity hľadajú zamestnanie doma i v
zahraničí. 10 % našich absolventov sa zaregistruje na ÚPSVaR. Tento cieľ je
splnený čiastočne a vyvíja sa od počtu pracovných príležitostí v našom regióne.
4. projekt vzdelávania rómskych detí
V tomto
školskom roku sme vypracovali projekt pre jazykové laboratóriá, kde sme
zahrnuli aj tútu skupinu, ale neboli sme v tomto smere úspešní. Tento cieľ nie
je splnený.
5. počet pedagogických zamestnancov
V
koncepčnom zámere je plánovaných pre tento školský rok 43 pedagogických
zamestnancov. Máme 38 pedagogických zamestnancov. Tento počet postačuje na
zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu, cieľ je splnený.
6. počet nepedagogických zamestnancov
V
koncepčnom zámere je plánovaných pre tento školský rok 10 nepedagogických
zamestnancov. V rámci úsporných opatrení máme 8 nepedagogických zamestnancov.
Tento cieľ je splnený.
7. prekrytie druhej časti telocvične
Požiadavku
na rekonštrukciu telocvične sme v šk. roku 2007/2008 opätovne dali, podarilo sa
nám získať kapitálové finančné prostriedky na rekonštrukciu šatní, ústredného
kúrenia a na výmenu plastových okien, čím sledujeme určité energetické úspory.
Plánujeme opätovne požiadať o finančné prostriedky na strechu telocvične. Tento
cieľ je splnený čiastočne.
SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY ŠKOLY, PRÍLEŽITOSTI
A RIZIKÁ
Silnými
stránkami školy na skvalitnenie a rozvoj
výchovno-vzdelávacieho procesu sú:
-
záujem
uchádzačov o štúdium (predpoklad naplnenia prvých ročníkov),
-
poloha
školy,
-
kvalita a
skúsenosť pedagogických zamestnancov,
-
dobré
vybavenie odborných učební (mnohé učebne sú využívané v čase mimo vyučovania
pre občanov Humenného i jeho okolia),
-
záujem
podnikateľských subjektov o absolventov študijného odboru,
-
80 % našich
absolventov pokračuje v štúdiu na vysokých školách ekonomického zamerania,
-
spolupráca
s partnerskými školami v Holandsku, Poľsku i Česku,
-
záujem
žiakov o získavanie jazykovej spôsobilosti hlavne v anglickom, nemeckom,
španielskom i ruskom jazyku (záujem žiakov sa prejavuje v ich účasti na štúdiu
jazykov v čase mimo vyučovania),
-
100 %
kvalifikovanosť učiteľského zboru,
-
záujem
vyučujúcich o inováciu výchovno-vzdelávacieho procesu,
-
veková rôznorodosť
pedagogického zboru,
-
dlhodobá
tradícia našej školy v našom regióne. Mnohí rodičia, ktorí boli našimi
študentmi, chcú, aby ich dieťa študovalo na tejto škole tiež,
-
veľmi dobrá
vybavenosť školy počítačmi, ktoré sú permanentne pripojené na internet, žiaci
môžu tieto počítače využívať počas vyučovania, po vyučovaní i v čase prázdnin,
-
bohatá
mimoškolská činnosť - oblasť informatiky, telovýchovy, jazykov,
-
pripravenosť
učiteľov pracovať s modernými informačnými technológiami,
-
organizovanie
školských súťaží vo viacerých oblastiach,
-
starostlivosť
o spoločenské, kultúrne a športové vyžitie pedagogického zboru,
-
dobrá
spolupráca s firmami a inštitúciami pri zabezpečovaní odbornej praxe pre žiakov
tretieho a štvrtého ročníka,
-
modernizácia
učební, zborovne, telocvične, posilňovne.
Slabou stránkou školy
je:
-
škola nemá
dostatok vlastných priestorov, prvý, druhý a štvrtý ročník sa vyučuje v
prenajatých priestoroch, za ktoré platíme nájomné mestu Humenné,
-
nedostatok
finančných prostriedkov na rekonštrukciu odborných i klasických učební,
-
nedostatočná
vybavenosť moderných jazykových tried,
-
nízky počet
mužov v pedagogickom kolektíve (jedna pätina),
-
slabé
finančné ohodnotenie učiteľov, ktorí pracujú nad rámec svojich povinností,
-
naši absolventi
majú problém na vysokých školách s matematikou, pretože na tento predmet je
oproti študentom gymnázií nižšia dotácia vyučovacích hodín,
-
slabá
disciplinovanosť súčasnej populácie, ktorá je veľmi ovplyvnená médiami,
-
vyučovanie
v troch budovách - učitelia sa presúvajú počas prestávok, niekedy sprevádzajú
žiakov na TEV,
-
zastaralé
vybavenie kabinetov a tried,
-
čiastočne
zastaralé učebnice pre vyučovanie odborných predmetov (zastaralé vydania a
vzhľadom na neustále zmeny v ekonomike už aj novovydané sú staré),
-
predimenzovanosť
učiva,
-
memorovanie
učiva,
-
nedostatočná
podpora školy zo strany rodičov,
-
chýbajúce
auditórium,
-
nedostatočné
posilňovanie potreby žiakov celoživotného vzdelávania,
-
nesystémová
spolupráca s inštitúciami trhu práce,
-
nedostatočné
kariérne poradenstvo na zabezpečenie uplatnenia sa absolventov v praxi či na
VŠ.
Príležitosti školy signalizujú:
-
možnosť
pôsobenia školského psychológa,
-
upustiť od
klasického vyučovania tabuľa, krieda, zošit, kniha,
-
diskutovať
so žiakmi, snažiť sa spoznávať ich názor, spoznávať povahové vlastnosti žiakov,
odbúravanie duplicity učiva vo viacerých predmetoch,
-
zohľadnenie
financovania školy, pretože nepridelenie plného normatívu na žiaka spôsobuje
zníženie kvality vyučovania,
-
naďalej
spolupracovať s rodičmi, s orgánmi štátnej správy a samosprávy, podnikateľskými
subjektmi, základnými školami,
-
vyvážené
vekové zloženie pedagogického zboru,
-
možnosť
pokračovať v štúdiu na vysokých školách
-
možnosť
ďalšieho vzdelávania učiteľov (metodické pedagogické centrum, vysoké školy),
-
možnosť
využitia štrukturálnych fondov ako mimorozpočtových zdrojov financovania,
-
funkčný
informačný systém SŠ pre žiakov ZŠ,
-
poloha
budovy školy v centre mesta v blízkosti železničnej a autobusovej stanice,
-
využívanie
prostriedkov EKONÓM n. f.
Prekážky v rozvoji školy:
-
nedostatok
finančných prostriedkov na obnovu a prevádzku školy,
-
nízka
vedomostná úroveň prichádzajúcich žiakov zo základných škôl,
-
nedostatočné
ohodnotenie práce učiteľov vzhľadom na nároky, ktoré sa na nich kladú,
-
učitelia
cudzích jazykov hľadajú lepšie platené pracovné príležitosti. Tak isto aj
učitelia odborných ekonomických premetov,
-
nepružnosť
legislatívy riešiť školské problémy. Sú veľmi špecifické a pre právnikov
nezaujímavé,
-
uvoľnovanie
disciplíny žiakov,
-
drogy,
fajčenie a alkohol,
-
krádeže,
-
neustále sa
zvyšujúca administratíva,
-
neustále
meniaca sa legilatíva,
-
málo
vypestovaná zodpovednosť u žiakov,
-
nezabezpečená
valorizácia normatívneho financovania školy,
-
nepriaznivý
demografický vývoj,
-
malý počet
ponúkaných miest na trhu práce,
-
konkurencia
- príbuzné študijné odbory: HA, TIS.
INFORMÁCIA
O ROZMIESTNENÍ ABSOLVENTOV
Záujem o
vysokoškolské štúdium je veľký. Približný záujem bol: 140 žiakov na slovenské
vysoké školy. Žiaci sa hlásia na viac vysokých škôl. Zo 131 študentov, ktorí
ukončili štúdium v minulom školskom roku, je evidovaných k dnešnému dňu na
Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny 21 absolventov, ostatní študujú na
vysokých školách alebo sú v zahraničí.
Nedostatky:
-
žiaci sa
hlásia na študijné odbory, ktoré sú odlišné od študovaného odboru, z čoho
vyplýva, že ich záujmom je dostať sa na vysokoškolské štúdium za každú cenu a
toto štúdium spravidla končí po prvom semestri. Oproti ostatným školským rokom
môžeme však konštatovať, že väčšina žiakov si vyberá vysokú školu ekonomického,
prípadne pedagogického zamerania. Žiaci so slabším prospechom si vyberajú rôzne
odbory, napr. technického smeru, kde sa nerobia prijímacie skúšky, avšak
zvyčajne sú tam neúspešní. Absolventi našej školy v súvislosti s poklesom
pracovných príležitostí majú problém s umiestnením. Niektorí absolventi však
ani neprejavujú záujem hneď po maturite nastúpiť do práce, mnoho žiakov sa
zamestnáva v iných regiónoch, zvyčajne v Bratislave, prípadne v zahraničí,
-
v
súčasnosti je na ÚPSVaR evidovaných 21 našich absolventov, z toho 14 v okrese
Humenné a 7 v okrese Snina z celkového počtu 131 minuloročných štvrtákov.
Absolventi, ktorí pracujú v malých,
stredných i veľkých firmách nášho regiónu, sú spoľahliví, dokonale plnia profil
absolventa obchodnej akadémie a šíria dobré meno našej školy. Svedčí o tom aj
to, že máme veľké percento študentov, ktorých rodičia sú našimi absolventmi.
Stále častejšie sa stretávame s tým, že zamestnávatelia si žiadajú referencie o
našich absolventoch pri prijímaní do práce. Spolupracujeme aj s ÚPSVaR,
zaujímame sa o rozmiestnenie našich žiakov a ich uplatnenie v praxi.
Špecifikom
školy je to, že sa nachádza v troch rôznych budovách. Žiaci i učitelia sa musia
počas prestávok presúvať medzi jednotlivými budovami. Preto zásady
psychohygieny učiteľov i žiakov nie sú vždy dodržiavané. Prioritou pri
vyhotovaní rozvrhu hodín je eliminácia prechodov učiteľov i žiakov. Vedenie
školy má záujem o získanie vlastnej budovy pre našu školu, ktorá má dlhodobú
tradíciu i záujem žiakov o štúdium v odbore obchodná akadémia.
Hlavná
budova školy má ešte časť nevyhovujúcich hygienických zariadení pre žiakov a
učiteľov, je potrebné v tejto budove dokončiť ich rekonštrukciu. Pretože táto
budova je budovou mesta Humenné, budeme spolupracovať s mestom, aby sa
zabezpečila rekonštrukcia hygienických zariadení v čo najkratšom čase.
|
Názov záujmového krúžku |
Počet
žiakov |
|
Aplikovaná ekonómia |
18 |
|
Badmintonový krúžok |
13 |
|
Basketbal - chlapci |
13 |
|
Internet 1 |
33 |
|
Internet 2 |
33 |
|
Internet 3 |
33 |
|
Internet 4 |
33 |
|
Internet 5 |
29 |
|
Klub priateľov ruského jazyka |
19 |
|
Krúžok nemeckého jazyka |
15 |
|
Matematický krúžok |
14 |
|
Myslieť ekonomicky |
16 |
|
Nohejbal |
3 |
|
PC 1 |
33 |
|
PC 2 |
15 |
|
PC 3 |
0 |
|
Písanie na počítači |
21 |
|
Posilňovňa |
10 |
|
Turistický krúžok |
13 |
|
Účtovníctvo 1 |
0 |
|
Účtovníctvo 2 |
0 |
|
UTX a písanie na PC |
22 |
|
Volejbal - dievčatá |
19 |
|
Volejbal - chlapci |
6 |
Na škole
pracuje Rada rodičov tvorená zástupcami rodičov z jednotlivých tried.
V minulom školskom roku mala 17 členov. Funcku predsedníčky Rady rodičov
vykonávala Ing. Mária Buríková, zástupkyňa III. B triedy. Hospodárkou ZRPŠ bola
pani Anna Jevičová, zástupkyňa II. D triedy. Rada rodičov v plnej miere
podporovala aktivity školy. Podieľala sa na financovaní zlepšovania
materiálneho vybavenia školy, prispievala na kultúrne, športové a vzdelávacie
aktivity žiakov, prispievala na výmenné pobyty študentov v družobných školách
(úhrada dopravy).
Rodičia
sa podieľajú na organizovaní praxe žiakov III. a IV. ročníka. Prispievajú
dobrovoľne do neinvestičného fondu EKONÓM 2 % daní z príjmu.
Spolupráca
školy s rodičmi je na dobrej úrovni. V minulom školskom roku sa uskutočnili 4
rodičovské združenia. Najvyššia účasť rodičov bola na nultom rodičovskom
združení pre budúcich prvákov a na prvom rodičovskom združení v októbri.
Triedni učitelia spolupracujú s rodičmi žiakov, ktorí majú zdravotné problémy,
veľa vymeškaných hodín. Spolupráca vedenia školy je orientovaná na individuálne
konzultácie s rodičmi a neformálne stretnutia. Pri požiadaní o materiálnu,
alebo finančnú pomoc nájdeme stále ochotných rodičov, ktorí škole pomôžu v rámci svojich možností.
Vypracovala: Ing. Alena Židová
Humenné 17. septembra 2009
Správa
o výchovno-vzdelávacej činnosti a jej výsledkoch bola schválená
pedagogickou radou
30. septembra
2009
Ing.
Alena Židová
riaditeľka
školy
Správa
o výchovno-vzdelávacej činnosti a jej výsledkoch bola schválená Radou
školy pri Obchodnej akadémii Humenné 1. októbra 2009
Ing.
Mária Kačurová
predsedníčka RŠ
Odbor školstva
PSK schvaľuje správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a
podmienkach v Obchodnej akadémii, Štefánikova 39, 066 01 Humenné za
školský rok 2008/2009.
.............................................................
Ing. Karol Lacko, PhD.
vedúci Odboru školstva ÚPSK
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľka | Ing. Alena Židová | 0577752432 | zidova@oastefhe.edu.sk | |
| ZRŠ pre pedagogickú činnosť | PhDr. Eva Ringerová | 0577752432 | sekretariat@oastefhe.edu.sk | |
| ZRŠ pre technicko-administratívne a hospodársko-správne veci | Ing. Ľudmila Pankovčinová | 0577752432 | sekretariat@oastefhe.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Kačurová Mária | |
| pedagogickí zamestnanci | Ing. Marcák Igor | |
| ostatní zamestnanci | Drobňáková Emília | |
| zástupcovia rodičov | Palejová Gaľa | |
| Puškárová Eva | ||
| Harvan Dušan | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Kulanová Mária | |
| iní | MUDr. Kostilnik Vladimír | |
| Ing. Buriková Mária | ||
| Capová Anna | ||
| Majerníková Ivana |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Členovia PK | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| Slovenský jazyk a literatúra | Mgr. Babejová | Mgr. J. Olekšák, Mgr. D. Babejová, Mgr. M. Kurty | SJL | |
| Cudzie jazyky | Mgr. Havajová | Mgr. E. Havajová, PhDr. Z. Ihnátová, Mgr. M. Zozuľák, Mgr. Ľ. Taňkošová, PaedDr. A. Firdová, Mgr. M. Šmajda, Mgr. S. Maťašová, Ing. T. Masica, Mgr. I. Kokuľová, PhDr. E. Ringerová, PhDr. M. Lenartová, Mgr. M. Tropková | ANJ, NEJ, RUJ, FRJ, SPJ, KAJ, KNJ | |
| Spoločenskovedné predmety | Mgr. Kurty | Mgr. D. Babejová, Mgr. M. Kurty, Mgr. M. Šmajda, Mgr. M. Pitáková, PaedDr. O. Chalachan, Ing. A. Biľová | ETV, OBN, BIE, DEJ, NBV | |
| Matematika | PaedDr. Hajžušová | PaedDr. V. Hajžušová, RNDr. M. Vladovič | MAT | |
| Odborné predmety | Ing. Kačurová | Ing. M. Kačurová, Ing. Ľ. Šepeľová, Ing. I. Dudinská, Ing. Ľ. Jurčišinová, Ing. M. Karasová, Ing. A. Židová, Ing. A. Štibľaríková, Ing. Ľ. Pankovčinová, Ing. Ľ. Demková, Ing. Ľ. Bálintová, Ing. S. Lišaniková, PaedDr. V. Hajžušová, Mgr. J. Olekšák, Ing. Ľ. Milovčíková, Ing. Ľ. Lukšová, Ing. A. Bakajsová, Ing. I. Marcák, Ing. P. Matula, Ing. V. Nasterová, Ing. T. Masica, Ing. A. Biľová, RNDr. M. Vladovič | POE, UCT, ADK, TVZ, SPK, PRN, UVM, GEP, CVH, HVS, API, EKC, CVU, BAK, PRAX | |
| Telesná výchova | Mgr. Svičin | Mgr. G. Horná. Mgr. P. Svičin, Ing. A. Biľová |
Počet žiakov školy: 530
Počet tried: 17
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 28 | |
| 1.B | 28 | |
| 1.C | 28 | |
| 1.D | 29 | |
| 1.E | 28 | |
| 2.A | 34 | 1 |
| 2.B | 34 | |
| 2.C | 33 | |
| 2.D | 36 | |
| 3.A | 30 | |
| 3.B | 29 | |
| 3.C | 32 | |
| 3.D | 29 | |
| 4.A | 34 | |
| 4.B | 33 | |
| 4.C | 30 | |
| 4.D | 34 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: súčet / počet dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ADK | AJ2 | ANJ | API | BAK | BIE | CVH | CVM | CVU | DEJ | EKC | ETV | FRJ | GEP | HVS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2,25 | 2,43 | 2,18 | 2,54 | 2,54 | 2,29 | |||||||||
| 1.B | 1,68 | 2,5 | 1,89 | 2,43 | 2,64 | 2,43 | |||||||||
| 1.C | 1,75 | 2,73 | 3,31 | 2,46 | 2,61 | 2,64 | 2,39 | ||||||||
| 1.D | 2 | 3,43 | 2,6 | 1,79 | 2,24 | 2,55 | 1,86 | ||||||||
| 1.E | 1,46 | 3 | 2,53 | 1,89 | 2,54 | 2,39 | 2,29 | ||||||||
| 2.A | 2,15 | 3,21 | 2,6 | 2,35 | 2,47 | 2,85 | |||||||||
| 2.B | 2,06 | 2,07 | 2,35 | 2,41 | 2,24 | 2,03 | |||||||||
| 2.C | 2,27 | 2,38 | 2,05 | 2,64 | 2,94 | 2,67 | |||||||||
| 2.D | 2,06 | 2,47 | 2,14 | 2,67 | 2,72 | ||||||||||
| 3.A | 2,31 | 2,59 | 2,38 | 2,66 | 2,86 | ||||||||||
| 3.B | 1,9 | 3,07 | 2,48 | 2,17 | 2,76 | ||||||||||
| 3.C | 2,25 | 2 | 2,28 | 2 | 2,63 | ||||||||||
| 3.D | 2,03 | 2,72 | 2,52 | 3,03 | 2,83 | ||||||||||
| 4.A | 1,65 | 2,68 | 2,56 | 2,79 | |||||||||||
| 4.B | 1,64 | 2,55 | 2,91 | 2,79 | 2,47 | ||||||||||
| 4.C | 1,63 | 2,3 | 2,23 | 2,5 | |||||||||||
| 4.D | 1,62 | 2,15 | 2,74 | 2,62 |
| Trieda | INF | KAJ | KNJ | MAT | NBV | NEJ | NJ2 | OBN | POE | PRX | PRN | OPR | RUJ | SJL | SPK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2,39 | 2,68 | 1,85 | 2,04 | 2,07 | 2,73 | 2,36 | ||||||||
| 1.B | 2,11 | 2,96 | 2,71 | 2,04 | 2,36 | 2,5 | 2,89 | ||||||||
| 1.C | 2,79 | 3,14 | 2,73 | 2,46 | 3,04 | 2,85 | 2,18 | ||||||||
| 1.D | 2,48 | 2,97 | 3 | 1,93 | 2,21 | 2,07 | |||||||||
| 1.E | 2,07 | 2,61 | 2,69 | 1,93 | 1,82 | 2,43 | |||||||||
| 2.A | 3 | 2,64 | 2,2 | 1,88 | 2,97 | 2,18 | 2,26 | ||||||||
| 2.B | 2,53 | 2,71 | 2 | 2,32 | 2,65 | 2,56 | 1,91 | ||||||||
| 2.C | 3,15 | 3 | 2 | 2,18 | 3,21 | 2,45 | |||||||||
| 2.D | 2,47 | 1,56 | 2,58 | 3,26 | 2,69 | 1,69 | |||||||||
| 3.A | 2,52 | 2,52 | 2,37 | 2,31 | 1 | 2,57 | |||||||||
| 3.B | 2,97 | 1,83 | 2,66 | 2,45 | 1 | 2,42 | 2,48 | ||||||||
| 3.C | 2,56 | 3 | 2,65 | 1,84 | 2,38 | 2,38 | 1 | 2,33 | 2,38 | ||||||
| 3.D | 2,83 | 3,21 | 2,9 | 2,45 | 2,52 | 1 | 2,79 | ||||||||
| 4.A | 2,41 | 2,65 | 2,59 | 2,59 | 2,62 | ||||||||||
| 4.B | 2,7 | 2,82 | 2,27 | 3,06 | 2,76 | ||||||||||
| 4.C | 2,3 | 2,77 | 2,2 | 2,17 | |||||||||||
| 4.D | 2,5 | 2,4 | 2,24 | 2,56 | 2,35 | 2,82 |
| Trieda | SPR | ŠPJ | TEV | TOC | TVZ | UCT | UVM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,18 | 1,36 | 1,82 | ||||
| 1.B | 1 | 1,5 | 1,68 | ||||
| 1.C | 1,11 | 1,69 | 1,93 | ||||
| 1.D | 1 | 2,07 | 1,64 | 1,66 | |||
| 1.E | 1 | 2 | 1,55 | 1,75 | |||
| 2.A | 1,09 | 1,74 | 2,03 | 2,91 | |||
| 2.B | 1 | 1,1 | 1,74 | 2,65 | |||
| 2.C | 1 | 2,45 | 1,7 | 2,27 | 2,79 | ||
| 2.D | 1 | 2,24 | 1 | 1,86 | 2,61 | ||
| 3.A | 1 | 2,34 | 1,19 | 2,93 | |||
| 3.B | 1,17 | 2,47 | 1,58 | 2,76 | |||
| 3.C | 1 | 1,33 | 2,66 | ||||
| 3.D | 1 | 1 | 2,76 | ||||
| 4.A | 1 | 1 | 3,03 | 2,32 | |||
| 4.B | 1,03 | 1 | 2,91 | 2,55 | |||
| 4.C | 1 | 2,17 | 1 | 2,77 | 2,43 | ||
| 4.D | 1 | 1 | 2,88 | 2,35 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 28 | 4 | 10 | 13 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| 1.B | 28 | 1 | 8 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1.C | 28 | 1 | 5 | 22 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 1.D | 29 | 1 | 11 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1.E | 28 | 3 | 9 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 34 | 3 | 3 | 27 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 2.B | 34 | 4 | 12 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.C | 33 | 1 | 5 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.D | 36 | 5 | 10 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.A | 30 | 1 | 5 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.B | 29 | 2 | 7 | 20 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 3.C | 32 | 4 | 9 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.D | 29 | 3 | 4 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4.A | 34 | 4 | 9 | 20 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4.B | 33 | 1 | 5 | 27 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 4.C | 30 | 4 | 10 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4.D | 34 | 5 | 10 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 28 | 3669 | 0,00 | 3644 | 0,00 | 25 | 0,00 |
| 1.B | 28 | 3472 | 0,00 | 3472 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 1.C | 28 | 2993 | 2973 | 20 | |||
| 1.D | 29 | 3310 | 0,00 | 3303 | 0,00 | 7 | 0,00 |
| 1.E | 28 | 2420 | 0,00 | 2417 | 0,00 | 3 | 0,00 |
| 2.A | 34 | 5225 | 0,00 | 5192 | 0,00 | 33 | 0,00 |
| 2.B | 34 | 4659 | 0,00 | 4653 | 0,00 | 6 | 0,00 |
| 2.C | 33 | 4227 | 0,00 | 4227 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 2.D | 36 | 5291 | 0,00 | 5291 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 30 | 4218 | 0,00 | 4217 | 0,00 | 1 | 0,00 |
| 3.B | 29 | 4277 | 0,00 | 4213 | 0,00 | 64 | 0,00 |
| 3.C | 32 | 4417 | 0,00 | 4405 | 0,00 | 12 | 0,00 |
| 3.D | 29 | 3880 | 0,00 | 3876 | 0,00 | 4 | 0,00 |
| 4.A | 34 | 3714 | 0,00 | 3707 | 0,00 | 7 | 0,00 |
| 4.B | 33 | 3833 | 0,00 | 3785 | 0,00 | 48 | 0,00 |
| 4.C | 30 | 3929 | 0,00 | 3929 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 4.D | 34 | 4284 | 0,00 | 4280 | 0,00 | 4 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 94 | (36/58) | 51,13% | 93 | 70,97% | 93 | 31 | 31 | 26 | 5 | 2,05 | 93 | |
| Anglický jazyk | B2 | 1 | (0/1) | 45,80% | 1 | 80,00% | 1 | 1 | 2,00 | 1 | ||||
| Matematika | 4 | (4/0) | 48,33% | 4 | 1 | 1 | 1,50 | 2 | ||||||
| Nemecký jazyk | B1 | 30 | (8/22) | 50,40% | 30 | 68,17% | 30 | 7 | 9 | 14 | 2,23 | 30 | ||
| Praktická časť odbornej zložky | 131 | (47/84) | ||||||||||||
| Ruský jazyk | B1 | 7 | (3/4) | 43,34% | 7 | 50,71% | 7 | 1 | 2 | 4 | 2,43 | 7 | ||
| Slovenský jazyk a literatúra | 131 | (47/84) | 70,15% | 131 | 74,48% | 131 | 45 | 44 | 34 | 7 | 2,02 | 130 | ||
| Teoretická časť odbornej zložky | 131 | (47/84) | 40 | 46 | 36 | 8 | 2,09 | 130 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | 1 Praktická | 2 Praktická | 3 Praktická | 4 Praktická | 5 Praktická | Praktická priemer | Praktická počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Praktická časť odbornej zložky | 131 | (47/84) | 7 | 32 | 63 | 29 | 2,87 | 131 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 1.A | ||
| 1.B | ||
| 1.C | ||
| 1.D | ||
| 1.E | ||
| 2.A | ||
| 2.B | ||
| 2.C | ||
| 2.D | ||
| 3.A | ||
| 3.B | ||
| 3.C | ||
| 3.D | ||
| 4.A | ||
| 4.B | ||
| 4.C | ||
| 4.D |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 38 | 8 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 3 | 0 | ||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 39 | 39 |
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2008/2009, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Aplikovaná ekonómia | 18 | |
| Badmintonový krúžok | 13 | |
| Basketbal - chlapci | 15 | |
| Internet 1 | 33 | |
| Internet 2 | 33 | |
| Internet 3 | 33 | |
| Internet 4 | 33 | |
| Internet 5 | 33 | |
| Klub priateľov ruského jazyka | 19 | |
| Krúžok nemeckého jazyka | 15 | |
| Matematický krúžok | 14 | |
| Myslieť ekonomicky | 16 | |
| Nohejbal | 13 | |
| PC 1 | 33 | |
| PC 2 | 33 | |
| PC 3 | 34 | |
| Písanie na počítači | 23 | |
| Posilňovňa | 13 | |
| Turistický krúžok | 13 | |
| Účtovníctvo 1 | 17 | |
| Účtovníctvo 2 | 16 | |
| UTX a písanie na PC | 28 | |
| Volejbal - dievčatá | 23 | |
| Volejbal - chlapci | 14 |
Vypracoval: Ing. Alena Židová
V Humennom, 25. júna 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage