• VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

• Darovanie krvi

Transfúzne stanice neustále hlásia nedostatok zásob krvi a potrebujú rozširovať základňu darcov. Naši tretiaci a štvrtáci prišli darovať krv 16. 02. 2024 ako prvodarcovia.

Rozhodli sa pre nich pripraviť špeciálny valentínsky odber.

Hematologicko-transfúziologické oddelenie v nemocnici v Humennom zabezpečilo pre týchto žiakov, ktorí darovali krv deň voľna, valentínske občerstvenie v tematicky vyzdobenom prostredí, či milý darček, ale najmä netradičný originálny zážitok na transfúzke.

Toto oddelenie im che poďakovať za to, že myslia na ostatných.

Naši darcovia: Franková Tímea - III. A, Suchárová Alica - IV. A, Horný Sebastián - IV. A.

Prvodarcov bolo aj viac, ale neprešli úvodným náročným zdravotným vstupom. Ale aj týmto odvážlivcom ďakujeme.

Aj naša škola im ďakuje, že nabrali odvahu, pretože krv je vzácna a nevieme, kedy ju budeme potrebovať.

• ŠKOLSKÝ PLES

• Aj tento rok sme plesali.

9. februára 2024 sa uskutočnil 4. ročník "Školského plesu" pre našich študentov a pre našich absolventov. Ples sa niesol v duchu tanca, bohatého programu, spevu, nechýbal klobúkový tanec a bohatá tombola.

• LYŽIARSKY KURZ NAŠICH PRVÁKOV

• A opäť lyžujeme.

Naši prváci koncom januára a začiatkom februára strávili takmer týždeň mimo domovov vo Vysokých Tatrách.

Absolvovali lyžiarsky kurz, ktorý je skvelým odrazovým mostíkom k tomuto nádhernému športu.

Lyžiarsky kurz bol pre našich študentov výbornou skúškou samostatnosti, naučili sa základy lyžovania, upevnili priateľstvá, nadobudli nové skúsenosti a zažili množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Na svahoch v Tatranskej Lomnici sa naučili pohybovým zručnostiam, správnym základom lyžovania, precvičili a zdokonalili sa v základnej lyžiarskej technike, naučili sa pohybu v zasneženom teréne a používaniu technických zariadení.

Veľké poďakovanie patrí hotelu Lesana, Stará Lesná za skvelé ubytovanie a výbornú stravu. A veľká vďaka patrí taktiež inštruktorom, ktorí sa venovali účastníkom lyžiarskeho kurzu.

Lyžovanie je fantastická športová aktivita, rozvíjajte ju aj naďalej.