• Deň narcisov 2024

• Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.

Liga proti rakovine Vás srdečne pozýva na bezplatné preventívno-edukačné aktivity, kde môžete získať užitočné a praktické informácie k prevencii onkologických ochorení.

Prevencia je krok ku zdraviu, nájdite si i Vy chvíľku času a navštívte preventívny stánok 18. apríla na Deň narcisov v čase od 12:00 do 18:00 v mestách

Bratislava  - OC Nivy,Eurovea, Avion, Vivo

Košice – OC Aupark,

Martin – OC Galéria

Banská Bystrica – OC Európa

Ďakujeme, za vašu spolupatričnosť a podporu.

• Celoslovenské kolo v SIP 2024

• 25. až 27. marca  2024 sa v priestoroch Obchodnej akadémie, F. Madvu v Prievidzi konalo celoslovenské kolo súťaže v spracovaní informácii na počítačoch (SIP).

Zišli sa súťažiaci z celého Slovenska, aby si zmerali sily v troch súťažných disciplínach:

• v odpise textu z predlohy na rýchlosť a presnosť,
            • v úprave textu pomocou korektorských značiek na rýchlosť,
            • vo wordprocessingu.

Žiačka našej školy Karolína Kočanová II. A triedy, ako jedna z dvoch postupujúcich víťaziek krajského kola obsadila v úprave textu na PC pekné 9. miesto.

V rámci Prešovského kraja dosiahla Karolína najlepšie umiestnenie.

Srdečne blahoželáme!!!

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia,

srdečne Vás pozývame na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 18. apríla 2024, t. j. vo štvrtok o 15.30 h v kmeňových triedach v Obchodnej akadémii v Humennom.

Rada rodičov sa uskutoční v ten istý deň (18. 04. 2024) o 16.15 h v miestnosti č. 307.

Všetkých Vás srdečne vítame!

• Olympiáda Mladý účtovník

• Vynikajúci úspech Simony Salamonovej zo IV. A. Simona sa umiestnila na 12. mieste v 1. kole celoslovenskej olympiády Mladý účtovník, ktorá sa konala 19. marca 2024.

Olympiáda pozostávala z čiastkových príkladov špecificky zameraných na konkrétne oblasti – napríklad dlhodobého majetku (obstaranie, odpisovanie, vyradenie, odpredaj), zásob (obstaranie, zaradenie, účtovanie zásob vlastnej výroby), výpočet miezd, prípadne oblasti pohľadávok a záväzkov (účtovanie u obidvoch strán – odberateľ aj dodávateľ).

Simona postúpila medzi 30 najlepších účtovníkov z celého Slovenska a to jej umožnilo, aby bola  prijatá bez prijímacích skúšok na vybrané fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave a na Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

Držíme prsty v 2. kole a veríme, že sa inšpirujú aj ďalší naši nádejní účtovníci.

Gratulujeme!