• AJ TOHTO ROKU HĽADÁME EXPERTOV

•   Všetci, ktorí máte seriózny záujem zistiť, ako je to s vašimi vedomosťami a znalosťami z anglického jazyka a ľubovoľne zvolenej témy, sa môžete aj tohto roku zúčastniť celoslovenskej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW, ktorá sa uskutoční 28. 11. 2023. Nestojí vás to nič iba cca hodinku vášho času.

Súťažiť sa bude papierovo v škole alebo v prípade potreby online. Študenti 2. až 4. ročníka už z minulých rokov vedia o akú súťaž ide. Prvákom poskytnú informácie vyučujúce anglického jazyka, resp. p. profesorka Mgr. Ľubica Taňkošová.

V prípade záujmu sa prosím prihláste u vyučujúcich alebo priamo u p. profesorky Taňkošovej (napíšte jej cez Edupage) do 20. 10. 2023 (t. j. piatok).

Tešíme sa na vás.

• Prax žiakov 4. ročníka

• Žiaci 4. ročníka absolvovali dvojtýždňovú prax v mesiaci september na rôznych pracoviskách.

Prax je určená na spájanie čiastkových teoretických vedomostí, na poznanie širších súvislostí medzi odbornými predmetmi, ale aj na nácvik svojich poznatkov pri plnení úloh. Žiaci získavajú poznatky z vedenia jednoduchého a podvojného účtovníctva, oboznamujú sa s oddeleniami na úseku personálnom, na úseku daní, marketingu, nákupu a pod.

Prax vedie žiakov k zodpovednosti, k samostatnej práci, rozvíjaniu organizačných schopností, žiaci sa učia rozhodovať, jednať s ľuďmi. Žiaci majú možnosť overiť si svoje získané vedomosti a zručnosti priamo v v praxi, na pracoviskách.

Ďakujeme všetkým firmám, verejným inštitúciám a organizáciám, v ktorých naši žiaci získali cenné skúsenosti:

* ADE CENTRUM spol. s r.o., účtovnícka firma, audítorské činnosti v Humennom

* Hotelová akadémia Humenné