• EXPERT GENIALITY SHOW

•

Ďalší ročník celoslovenskej súťaže sa uskutoční v utorok 28. 11. 2023. Súťažiť sa bude aj na našej škole. Prihlásených študentov čakáme na 3. a 4. vyučovacej hodine v miestnosti 214. Tešíme sa na vás a na vaše skvelé výkony.

• READYCON 2023

• 21. 11. 2023 sa žiaci III. A a III. B triedy zapojili do celoštátnej online konferencie READYCON Slovensko 2023. Tému, ktorú si zvolila naša škola, bola "Trendy v médiách, marketingu a manažmente".

V spolupráci s odborníkmi z praxe priniesli študentom informácie o kľúčových trendoch, inováciách a zaujímavých firmách.

Študenti sa dozvedeli o psychológii spotrebiteľského správania, o projektovom manažmente, o fungovaní cielenej reklamy, o úspešnom manažérovi v praxi a pod.

• ENGLISH * ENGLISH * ENGLISH* ENGLISH * ENGLISH * ENGLISH *

• Milí študenti,

dňa 23. 11. 2023 (štvrtok) sa uskutoční školské kolo Olympiády v anglickom jazyku – písomná časť.

Prihlásení a zaregistrovaní  súťažiaci v kategórii 2A, teda prvý a druhý ročník, budú súťažiť na 5. vyučovacej hodine v miestnosti 307.

Študenti tretieho a štvrtého ročníka, kategória 2B, si svoje sily zmerajú na 6. vyučovacej hodine tiež  v miestnosti 307.

Bližšie pokyny dostanú všetci súťažiaci od vyučujúcej ANJ p. Taňkošovej prostredníctvom EduPage .

• DAROVANIE KRVI - V krvi sa zachová tá naša stužková

• Transfúzne stanice neustále hlásia nedostatok zásob krvi a potrebujú rozširovať práve základňu prvodarcov. Naši štvrtáci prišli darovať krv 14. 11. 2023 ako prvodarcovia.

Pripravili pre nich špeciálny deň v štýle stužkovej slávnosti.

Hematologicko-transfúziologické oddelenie v nemocnici v Humennom zabezpečilo pre týchto žiakov, ktorí darovali krv deň voľna, odznak so zelenou stužkou, občerstvenie, ale najmä originálny zážitok so svojimi spolužiakmi, pretože v krvi sa zachová tá ich stužková. Toto oddelenie im che poďakovať za to, že myslia na ostatných.

Naši prvodarcovia: Čurillová Bianka - IV. A, Repková Ľudmila - IV. A, Smoľáková Natália - IV. A, Ženčuchová Laura - IV. A.

Prvodarcov bolo aj viac, ale neprešli úvodným náročným zdravotným vstupom.

Aj naša škola im ďakuje, že nabrali odvahu, pretože krv je vzácna a nevieme, kedy ju budeme potrebovať.

•  VÍŤAZSTVO VO FUTSALE JE NAŠE
          • VÍŤAZSTVO VO FUTSALE JE NAŠE

• Okresné kolo vo futsale stredných škôl organizovalo Centrum voľného času 10. 11. 2023 a bolo rozdelené do dvoch 5-členných skupín. Hralo sa na pôde Obchodnej akadémie v Humenom a na Gymnáziu arm. generála L. Svobodu v Humennom.

Mužstvo obchodnej akadémie skupinu vďaka skvelej zohranosti zdolalo bez nejakých ťažkostí. Dostali sme sa do veľkého finále, ktoré sa odohralo na gymnáziu. Vďaka bojovnosti, chuti chlapcov a skvelému publiku sme dokázali toto finále vyhrať aj napriek vylúčeniu dvoch hráčov. Som rád, že som svojou zásluhou v počte gólov (14) mohol pomôcť k určite vzácnemu vťazstvu a verím, že určite nesklameme ani na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 5. decembra 2023 v Prešove.

Šimon Lojan, 4. A