• Literárne predpoludnie s Alenou Sabuchovou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárne predpoludnie s Alenou Sabuchovou.

Literárne predpoludnie

V spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom a Vihorlatskou knižnicou v Humennom sa študenti našej školy stretli  11. októbra 2021 na príjemnej a motivujúcej besede so spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou Alenou Sabuchovou (1989). Podujatie sa uskutočnilo v rámci týždňa stretnutí s významnými osobnosťami literárneho života v našom meste pod názvom „Čítam, počúvaj“.

Alena Sabuchová predstavila svoj úspešný román „Šeptuchy“, ktorý bol v roku 2019 označený ako najlepšia próza roka  Cenou Anasoft litera. Zaujímavé  posedenie  s umeleckou literatúrou  viedla  Zuzana Švecová z Vihorlatskej knižnice,  organizátorka celého podujatia.  Podujatie bolo obohatené čítaním úryvkov z autorkinej knihy, ale aj voľnou diskusiou o umení a literatúre, do ktorej sa zapájali študenti IV. B a IV. C triedy.

Tešíme sa na ďalšie podobné podujatia, ktoré  obohacujú myseľ aj dušu mladých ľudí a informujú o novinkách súčasnej slovenskej prózy.

• Obchodná akadémia, Komenského 1, 066 01 Humenné
        • riaditel@oa-he.vucpo.sk